Úvod » Články

Rožmitál - Teplýšovice 0:5

publikováno 25.10.2015 (aktualizováno 27.10.2015)

Hodně štěstí a čarování našeho gólmana stálo za naší vysokou výhrou .....

Tentokrát jsme zajížděli na hřiště nejvzdálenějšího soupeře který nás na podzim čekal. Rožmitál byl průběžně na předposledním místě tabulky s pouhými čtyřmi body. Proto to měli být snadné tři body. Zdání ale klame. Domácí jsme podcenili a proto jsme zažili pěkný kolotoč, ze kterého nás chvílemi bolela hlava. Na perfektně připravený trávník nastoupila jedenáctka domácích, která nám nic nechtěla dát zadarmo. Již ve druhé minutě se do gólové šance dostal Stareček, ale Maštalíř v bráně otevření skóre nedopustil. Ihned ale zajiskřilo i na naší straně, když se domácí pokusili vysokým lobem, který mířil přesně pod břevno překonat vystoupeného Khola. Tomu se naštěstí podařilo míč vytěsnit nad. Další pokus o chvíli později zastavila naše levá tyč. Ve 12.minutě poslal Průcha ulicí do brejku Matouška. Ten balón zatáhl na levou stranu vápna. Odtud poslal přihrávku na nabíhajícího Starečka, který z voleje vsítil první gól. V 18.minutě si slabší chvilku vybral Khol, když jeho rozehrávku na krátko vystihl Suk. Hned vyslal zpět ránu gólových parametrů, ale náš brankář svou chybu napravil a střelu vytěsnil na roh. O něco dále se po rychlé akci před naší svatyni dostal Muzika. I když mu Khol vyběhnutím hodně zmenšil úhel, tak se domácímu útočníkovi povedlo gólmana obhodit a poslat míč ke vzdálenější tyči. Tam již ale dobíhal Schläfer a balón odkopl do bezpečí. Do teď byla hra vyrovnaná, ale v dalších minutách do konce poločasu tahali za delší konec domácí. Bylo to způsobené i naší pasivitou, díky které jsme nedokázali udržet míč a uklidnit hru. Světlejší chvíle nastala pouze 4 minuty před střídáním stran. Matoušek se po krátkém brejku dostal až k vápnu, odkud míč nabídl Starečkovi, který Maštalíře překonal podruhé. Hned zkraje druhé půle předvedl Khol další kousek. Nejprve se vrhl na zem, aby sebral míč od nohou domácího útočníka. Ten mu ale proklouzl mezi rukama a proto ho další rybičkou odboxoval na roh. V 52.minutě poslal pěknou přihrávku Brabenec Matouškovy za obranu. Ten jesličkami Maštalířovi zvyšoval na 3:0. O 4 minuty dále vyprodukoval pěknou přihrávku napříč vápnem Boťa. Bohužel nabíhající Stareček a ani Matoušek na zadní na ní o pár centimetrů nedosáhli. V 66.minutě se Hnilička rozhodl ve vlastním pokutovém území svléknout soupeře z dresu. Za to byl odměněn žlutou kartou a navíc byla nařízena penalta. K té se postavil Suk. V rozběhu přibrzdil a s úmyslem přelobovat Khola, který se měl naslepo vrhnou na některou stranu, poslal míč na střed brány. Náš gólman však nezazmatkoval a střela skončila bezpečně v jeho náruči. V 74.minutě Maštalíř špatně rozehrál a k míči se dostal Matoušek. Dostal se až zpět před brankáře, kterého díky důrazu na druhý pokus překonal a upravil na 4:0. Tím utkání pro rožmitálské skončilo a zápas pouze dohrávali. V poslední minutě se po přihrávce od Hýbka ještě prosadil pěknou střelou ze šestnáctky Průcha. V tomto utkání hodně úřadovalo štěstí které tentokrát stálo při nás. Pro domácí je konečných 5:0 vzhledem k jejich podanému výkonu příliš krutým výsledkem.                                         >ursus<

Sestava: Khol – Novotný, Kobler, Hýbek, Schläfer (63.Hnilička) - Hanka (34.Boťa), Průcha, Brabenec, Veselý (46.Drazdík) – Matoušek, Stareček

Branky: 2x Stareček (12.41.), 2x Matoušek (52.74.), Průcha (90.)

ŽK: Průcha, Hnilička, Drazdík