Úvod » Články

Teplýšovice - Petrovice 5:4

publikováno 30.08.2015

První podzimní body jsme získali po solidním výkonu a mnoha chybách ...

V prvním utkání na domácí půdě jsme přivítali hosty z Petrovic u Sedlčan. Po dvou prohrách jsme chtěli konečně bodově uspět. Do zápasu jsme proto vstoupili aktivně a vytvořili si viditelnou převahu. Tu jsme zužitkovali po jednadvaceti minutách, když Hniličkův centr od pravého rohu do vápna ze vzduchu mezi tři tyče uklidil Dolenský. Poté jsme se zatáhli a nechali hrát soupeře. Toho mohl o dvě minuty později využít Kubíček, který se ocitl sám a nehlídán před Benákem. Toho sice překonal, ale na brankové čáře vše jistil Drazdík. Vyražený míč se ještě dostal k Bílkovi, ale ten mířil vedle. Ve 25.minutě si hosté vybojovali roh. Centrovaný balón se u vzdálenější tyče snesl na hlavu Kubíčka, který opět nehlídán hlavou zařídil srovnání. Ve 30.minutě se do velké šance dostal Průcha a hostující Blažek v brance se musel hodně šponovat, aby zabránil gólu. Již o dvě minuty později ale kapituloval před střelou Hýbka a skóre se měnilo na 2:1. O chvilku dále poslal Průcha míč zleva do vápna. Tam ho z první do protipohybu gólmana uklízel do sítě Brabenec. Blažek však vytáhl zákrok z kategorie zázračných a tuto šanci zlikvidoval. Ve 45.minutě se nejprve ukázal Benák, když dokázal vyrazit ránu mířenou k tyči, aby o vteřinku později nesmyslně „srovnal“ na brankové čáře na okraji pokutového území zezadu petrovického útočníka. Nařízenou „desítku“ nevystihl a do kabin jsme odcházeli za stavu 2:2.  Osm minut po změně stran se Dolenskému podařilo obhodit Blažka a střelou která se sotva dokoulela za brankovou čáru zvýšil na 3:2. Petrovičtí okamžitě přidali a na chvilku se jim zadařilo nás dostat pod tlak. Poté se nám podařilo dostat hru pod kontrolu a opět jsme se tlačili před soupeřovu branku. Toho v 63.minutě využil Matoušek a svou střelou rozvlnil síť počtvrté. V 75.minutě jsme špatnou rozehrávkou na středu hřiště nabídli Petrovickým šanci. Ti ji v osobě Krotila dokonale využili. Pěkným sólem přes tři hráče se dostal až před Benáka. Počkal si až půjde gólman k zemi a pak střelou podél upravil na 4:3. O čtyři minuty dále utekl Hnilička po lajně až k rohu, odkud nacentroval do malého vápna tak šikovně, že trefil Blažka, od kterého se míč odrazil do brány – 5:3. Zdálo se být rozhodnuto, ale hosté zahrozili ještě jednou. V 87.minutě nás zavřeli ve vápně. První střelu Benák vyrazil, ale zůstal na zemi. Následnou dorážku pod břevno chtěl vyhlavičkovat „baskeťák“ Hýbek. Na míč ale nedosáhl a tak instiktivně do dráhy jeho letu strčil ruku a vyrazil ho nad břevno. Za to byl oceněn potleskem a červenou kartou. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Krotil. Konečný výsledek 5:4 nám sice zaručuje tři body, ale je vidět že si i jasné utkání dokážeme vlastními hrubými chybami solidně zkomplikovat.                                 >ursus<

Sestava: Benák - Kuchta (87.Hanka), Drazdík, Boťa, Novotný - Hýbek, Brabenec, Průcha, Hnilička (87.Veselý) - Dolenský (85.Schläfer), Stareček (62. Matoušek)

Branky: 2x Dolenský (21.,55.), Hýbek (32.), Matoušek (64.), vlastní (82.)

ŽK: Matoušek  ČK: Hýbek