Úvod » Články

FK Lety - Teplýšovice 9:0

publikováno 23.08.2015

V Letech nás sice čekal hratelný soupeř, ale díky vlastnímu výkonu jsme si nic jiného nezasloužili ...

Ke svému prvnímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Letů, kde jsme svým výkonem zanechali nasmazatelnou stopu. Jediné, co se nám nedá vytknout je, že bychom do utkání vstoupili ustrašeně. Naše sebevědomí bylo (i vlivem výsledků přípravných zápasů) o tři patra výše, než bylo zdrávo. Soupeř nás ale rychle vrátil na zem. Již po šesti minutách hry se Drazdíkovi nepovedlo odkopnout míč centrovaný do vápna. Ten se dostal na kopačku Kischera, který obstřelil Škvora v bráně a tím otevřel skóre. Ještě jsme se nestačili vzpamatovat, když Kuchta vhazoval aut na úrovni našeho pokutového území. Nesmyslně ho poslal směrem k bráně do chumlu kde spoluhráče kryli tři soupeři. To samozřejmě skončilo ztrátou míče a prodloužením centru do vápna. Tam se sice vracel Hýbek, ale balón netrefil a tak se opakovala situace ze dvou minut. Tentokrát si Škvora zkušeně vychutnal Moravec - 2:0. Ve třinácté minutě se tentýž hráč vydal na krátké sólo a nikým nerušen v klidu zvýšil na 3:0. Poté se hra trošku vyrovnala. Zatím co mi jsme ale domácí bránu do konce poločasu neohrozili, tak další gólovku po závaru ve třicáté minutě musel likvidovat Škvor. Jak jsme začali první poločas, tak jsme pokračovali i v tom druhém. Po necelé minutě hry Boťa rozehrával od rohu vápna na střed hřiště tak nešťastně, že míč ukořistil první hráč soupeře, který tam byl. Ve snaze zabránit brejku Boťa dva metry před vápnem fauloval. K exekuci trestného kopu se postavil Poslední, který hezkou střelou na vzdálenější tyč upravil skóre na 4:0. O dvě minuty později se po hezké kombinační akci trefil opět Moravec. Již po tomto jeho hattricku to vypadalo na pěknou ostudu a to ještě zdaleka nebyl konec. V 55.minutě čelil Škvor dalšímu trestňáku. Míč pouze vyrazil k Poslednímu, kterého nikdo nehlídal a na jehož dorážku již gólman nedosáhl – 6:0. V 69.minutě se nepovedlo uklidit centr do bezpečí Hniličkovi. Proto musel situaci na hranici vápna řešit faulem. Trestný kop Škvor vyrazil k nepokrytému Uksovi, který podél gólmana upravoval na 7:0. O 5 minut dále naší síť po rohu hlavou rozvlnil Kischer. Dílo zkázy dokonal v 75.minutě přehozením již zdecimovaného Škvora Štěrba. Zatím co na naší straně byl Škvor 90 minut pod palbou, tak jediný kdo dokázal ohrozit Chvatala v domácí svatyni, byl ke konci druhého poločasu hlavou Brabenec.                    >ursus<

Sestava: Škvor M. – Kuchta (25.Novotný), Drazdík, Kobler (55.Hnilička), Hanka (K) – Hýbek (55.Veselý), Průcha, Brabenec, Boťa (60.Schläfer) – Matoušek, Stareček

ŽK: 38.Brabenec, 52.Kobler

Branky: 3x Moravec (8. 14. 48.), 2x Kischer (6. 74.), 2x Poslední (46. 55.), Uksa (69.), Štěrba (75.)