Úvod » Články

Kouřim - Teplýšovice 3:2

publikováno 11.05.2015

Přizpůsobení se hře domácích nás stálo body ...

Po úspěchu z minulého týdne nad Poříčím, jsme zajížděli do Kouřimi body potvrdit. Tam nás ale čekalo malé hřiště, na kterém, na rozdíl od domácích, neumíme hrát. Jediná šance byla držet míč na zemi a kombinovat. To se nám zpočátku dařilo. Ve čtvrté minutě sice rozehrával Kasenovský trestňák, který se efektní rybičkou pokusil hlavou do sítě uklidit Paclík, ale na pozorného Benáka v naší bráně si nepřišel. O tři minuty později vybojoval u lajny na středu hřiště Hnilička míč. Ten krátce popovezl a poté ho za obranu poslal k nabíhajícímu Starečkovi. Ten po krátkém sólu zakončil podél Navrátila v domácí svatyni a otevřel skóre – 0:1. Mírnou převahu na hřišti jsme si udrželi ještě několik minut a poté jsme přistoupili na překopávanou domácích, o kterou si tento plácek říkal. Kouřimští se začali dostávat do příležitostí, se kterými jsme si nevěděli rady. Ve 22.minutě vyběhl Benák až na levý okraj vápna proti postupujícímu Dufkovi. Kouřimský útočník ho ale obhodil a míč sice pomalu, ale nenávratně mířil ke vzdálenější tyči. Z brankové čáry se ho ještě pokusil odkopnou Novotný, ale k tomu mu zlomek vteřiny chyběl. Tím bylo vyrovnáno. Do konce poločasu to před naší bránou zajiskřilo ještě dvakrát. Nejprve Benák vychytal dorážku Kotrcha a o něco později Cikán mířil těsně nad. Po změně stran jsme nedodrželi nic, co se v kabině řeklo. Míč byl neustále ve vzduchu a gólmani si ho překopávali z vápna do vápna. Tím na trávě dominovali domácí, kteří jsou na takovou hru zvyklí. V 70.minutě si Kasenovský s Paclíkem zopakovali situaci ze čtvrté minuty. Tentokrát ale Benák kapituloval a bylo to 2:1 z pohledu domácích. Zatímco Kouřim byla nebezpečná po každém dlouhém míči k našemu pokutovému území, tak mi jsme Navrátila prakticky celý poločas neohrozili. Pouze v 77.minutě poslal Boťa povedenou přihrávku k levému rohu na Průchu, který poslal balón ke vzdálenější tyči a srovnal na 2:2. Náš druhý a zároveň poslední míč vyslaný Matouškem na domácí bránu v této půli, skončil v Navrátilově náručí. Dvě minuty před koncem si naše obrana nepohlídala Charváta, který nerušeně po zemi podél Benáka vsítil vítězný gól domácích. Ti si to jednoznačně zasloužili, protože kdyby zápas skončil 6:2 v náš neprospěch, nemohli bychom se vůbec divit. To ale nebylo nic. Největší katastrofa teprve měla přijít. Jediné, co mohlo toto zpackané dopoledne ještě vylepšit, místní vyhlášené bramboráky, došli! Domácí by se nad sebou měli zamyslet, jinak na podzim i za cenu kontumace nepřijedeme! :-)                                   >ursus<

Sestava: Benák – Kuchta, Novotný, Stařecký, Stěhule – Průcha, Boťa, Škvor P, Hnilička (73.Škvor J) – Matoušek, Stareček

Branky: 7. Stareček, 77. Průcha