Úvod » Články

Teplýšovice - Poříčí n/S 2:1

publikováno 03.05.2015

Z tohoto duelu odešel někdo smutný a mi jsme to nebyli ...

Anglický týden jsme první květnovou sobotu završili okresním derby. Po slušném výkonu v Uhlířských Janovicích a po nářezu od jednoznačně fotbalově nejlepšího týmu naší skupiny – Říčan, nás čekal lídr tabulky - Poříčí n/S. To bylo vzhledem k postavení ve skupině a statusem benešovské farmy jednoznačným favoritem. Na hřišti to ale podle toho nevypadalo. Od začátku se hrálo vyrovnané utkání ve strhujícím tempu. První velkou šanci jsme měli mi v osobě Zemana, který dostal dlouhý pas za poříčskou obranu. Na hranici šestnáctky míč zasekl, aby se uvolnil a vyslal střelu těsně vedle vzdálenější tyče Plockovi brány. O deset minut později jsme se dočkali nejhezčí akce utkání. Zeman se na středu prokličkoval přes dva poříčské hráče a poslal nádhernou přihrávku do ulice za obranou linii přesně na nabíhajícího Průchu. Ten se dostal až do vápna, odkud nás chytrou střelou ke vzdálenější tyči poslal do vedení – 1:0. Ve 21.minutě se předvedl Benák, když vytěsnil na břevno ránu, která vyšla ze závaru před bránou. Před koncem půlky jsme málem inkasovali, když Benák při odkopu trefil poříčského útočníka, od kterého se naštěstí míč odrazil mimo tři tyče. V 54.minutě poslal Průcha od půle dlouhý pas před pokutové území. Tam byl sice dříve Plocek, ale dobíhající Zeman se Starečkem ho dokonale vyvedli z míry a on míč neudržel. Stareček tak do prázdné brány zvyšoval na 2:0. V 59.minutě jsme chvilku, kvůli ošetřování Zemana, který musel následně vystřídat, hráli v deseti. Toho Poříčí využilo a zatlačilo nás před před bránu. Lobnutý balón, který mířil za Benákova záda do prázdné kasy, odvracel z brankové čáry Novotný hlavou zpět do hřiště. Následná dorážka skončila na břevně. O 4 minuty později jsme již tolik štěstí neměli. Po nastřeleném břevnu se míč odrazil k nohám Samka, který podél Benáka snížil na 2:1. To dalo Poříčí naději na obrat. Fotbalu jsme ale už příliš neviděli. Místo toho na trávě oboustranně tryskaly emoce. Hra se rozkouskovala, což samozřejmě více vyhovovalo nám. Přesto jsme se ještě pokusili vedení pojistit. Stareček ale v 82.minutě mířil po rohu hlavou těsně nad a Průcha v poslední minutě trefil břevno. Fyzicky náročné utkání, za které si všichni samozřejmě zaslouží pochvalu. (I když jak poznamenal trenér „Chyby tam byly!“ :-)                                                            >ursus<

Sestava: Benák – Kuchta, Novotný, Stařecký, Hanka – Průcha, Zeman (59.Boťa), Hruška, Škvor – Stěhule, Stareček (90.Matoušek)

Branky: 18.Průcha, 54.Stareček