Úvod » Články

Mnichovice - Teplýšovice 1:2

publikováno 15.04.2015

První mač, kdy byl s výkonem spokojený i trenér ...

Ve čtvrtém jarním kole jsme jeli bojovat o body na mnichovický trávník. Po výkonu, který předvedli mnichovičtí na podzim, kdy přijeli do Teplýšovic v devíti a přesto dokázali slušně zatopit pod kotlem, se dal čekat zajímavý duel. To se od úvodních minut potvrdilo. Hrálo se po celé ploše hřiště s množstvím osobních soubojů. Ani jedno mužstvo nemělo znatelnější převahu. V tomto vyrovnaném zápase se do první gólovky dostali domácí ve 21.minutě. Po faulu dvacet metrů před naší bránou rozehrávali trestňák. Ten poslali podél zdi k tyči a Benák v bráně se musel hodně ve vzduchu natahovat, aby tuto dělovku zlikvidoval. O 8 minut déle si Benák vybral slabší chvilku, když prudkou ránu z dálky neudržel na prsou a míč se mu odrazil do brankoviště. V následném zákroku, když se snažil balón odkopnout do bezpečí, se dopustil faulu a byla nařízena penalta. Benák sice její směr vystihl, ale míč který Doležal umístil pod břevno, mohl pouze doprovodit pohledem – 1:0. 4 minuty po změně stran byl Průcha u půle faulován. Ve výhodě, která nám byla dána, Stěhule dovezl míč k levé straně soupeřova vápna. Odtud nacentroval přesně na nabíhajícího Starečka, který z první vyrovnal na 1:1. V 78.minutě rozehrával Průcha trestný kop od levého rohu. Míč poslal vrchem ke vzdálenější tyči, kde se k němu vyšrouboval Veselý a usměrnil ho hlavou pod břevno. Vítězství 2:1 proti takto houževnatému soupeři hřeje, vzláště, když nás donutil zatím k nejlepšímu výkonu jara.                                 >ursus<

Sestava: Benák – Stěhule, Novotný, Stařecký, Škvor P. – Průcha, Zeman (63.Kuchta), Hruška, Hanka (81.Hnilička) – Matoušek (44.Boťa), Stareček (74.Veselý)

Branky: 49.Stareček, 78.Veselý