Úvod » Články

Nučice - Teplýšovice 2:0

publikováno 29.03.2015

Domácí si vítězství zasloužili ...

Ve druhém jarním kole jsme zajížděli na trávník Nučic. Do utkání jsme vstoupili lépe a prvních 10 minut jsme domácí přehrávali rozdílem třídy. Bohužel se nám tlak nepodařilo gólově zužitkovat. Naopak. Z ojedinělého protiútoku v 15.minutě nučičtí vytěžili po faulu trestný kop. K tomu se postavil dvacet metrů před naší bránou Kočí. Jeho ránu, které mířila mezi tři tyče, Benák špatně odhadl a následnou robinzonádou míč pouze přizvedl pod břevno – 0:1. Od té doby se hra začala vyrovnávat. I přes naší snahu o vyrovnání se díky nepřesným přihrávkám a zbytečným ztrátám míčů stále více dostávali domácí do hry. Po výměně stran byl náš zmar dokonalý a za celý poločas jsme nedokázali trefit branku. Teda tu soupeřovu. Ve 49.minutě totiž zleva lehce nahodil míč Hervert do našeho brankoviště. Tam se ho pokusil Hruška odkopnout do bezpečí. Balón mu ale sklouzl po noze a skončil v naší síti – 2:0. V 61.minutě po pěkném centru málem domácí slavili potřetí. Hlavička ale skončila těsně nad. Po dalších 10 minutách měl Benák opět plné ruce práce v závaru, který se před naší svatyní vytvořil. Další úspěšný zákrok si připsal už o tři minuty později, kdy musel vytahovat mimo tyče trestný kop. V závěrečných minutách byli na hřišti vidět už pouze nučičtí, kteří si toto vítězství náležitě užívali. Další z mnoha utkání, které jsme prohráli sami a zbytečně. A proč?  Byli domácí techničtější – ne. Byli fotbalovější – ne. Byli rychlejší – ne. Oni ale chtěli víc vyhrát. My o vítězství mluvíme, oni pro něj něco udělali. A to byly ty dva rychlé kroky dopředu i dozadu, které jsme oproti soupeři nebyli ochotni udělat. Tak snad příště!                          >ursus<

Sestava: Benák – Boťa (46.Stěhule), Novotný, Stařecký, Hanka (53.Kuchta) – Průcha, Stareček(46.Zeman), Hruška, P.Škvor – Matoušek (46.Veselý), Hnilička

ŽK: Průcha, Kuchta, Novotný