Úvod » Články

Vlašim U15 - TEP 3:1

publikováno 09.03.2015 (aktualizováno 11.03.2015)

Přijeli jsme, viděli jsme, prohráli jsme .....

První únorovou sobotu jsme si přijeli poměřit síly na UMT do Vlašimi s místní U15kou. Tu jsme převyšovali věkem v průměru o dva roky. To ale bylo bohužel ten den jediné, v čem jsme byli lepší. Vlašimští nás napadali po celé ploše hřiště a nedali nám čas ani na nadýchnutí, což se projevilo v častých a zbytečných ztrátách míčů. I když se v první půli hrálo spíše na domácí straně, tak o průběhu utkání to nic nevypovídalo. Vlašim si zodpovědně plnila své defenzivní úkoly. K vážnějšímu ohrožení vlastní svatyně nás nepustila a ojedinělé šance jistými zákroky likvidoval Vejvoda. Naproti tomu hrozila rychlými protiútoky. K jednomu takovému se v 18. minutě dostal rychlonohý Arnolt. Ten se v brejku dostal zprava k našemu vápnu. Odtud poslal přihrávku na střed k Zamrzlovi, který poprvé překonal Benáka a otevřel skóre. Ač jsme se snažili co to šlo, tak se do další šance minutu před koncem poločasu dostali opět vlašimští. Ze závaru před naší (chvíli i prázdnou) bránou ale naštěstí ani na několikrát nic nevytěžili. Po změně stran trvalo pouze tři minuty, než jsme na půli vyrobili další chybu. Toho využil k rychlému úniku za naší obranu Zamrzla. Navedl si balón k vápnu, odkud přeloboval vyběhnuvšího Vargu, který v bráně vystřídal Benáka a zvýšil na 2:0. O 2 minuty později se J. Boťa místo dohrání souboje rozhodl reklamovat faul. To se mu nepovedlo a jediný výsledek toho byl další samostatný únik Buchty a zasloužené vedení domácích 3:0. Tato dvouminutovka byla asi pro Vargu, který se v naší bráně představil poprvé, zlým snem. Obrana ho dvakrát vykoupala a on musel čelit sólovým nájezdům, se kterými toho mnoho udělat nemohl. V 62. minutě kopal z 25 metrů Hanka trestný kop. Ten nacentroval před vzdálenější tyč. Míč se ale nikým netečován stočil mezi tři tyče a Fialkovi v bráně nezbylo, než ho doprovodit pohledem. Tím jsme zaznamenali alespoň čestný úspěch. O něco dále nás po hezké kombinační akci domácích pohotovým zákrokem Varga zachránil od dalšího gólu. Největší šanci na snížení jsme měli deset minut před koncem. Tentokrát jsme ze závaru prázdnou bránu netrefili my. Ač jsme byli v tomto přáteláku papíroví favorité, tak nám vlašimští “mladíčci“ nám udělili lekci. Během jarní sezóny si ho zopakujeme, a uvidíme, zda jsme se z toho poučili. Jediní kdo si z našeho mužstva zaslouží pochvalu jsou oba gólmani, kteří nás podrželi několika skvělými zákroky.         >ursus<

Sestava: Benák, Varga – Boťa J., Novotný, Škvor P., Kuchta, Boťa T., Průcha, Hruška, Stareček, Hnilička, Hanka, Filip, Veselý, Matoušek,

Branky: Hanka (62.)