Úvod » Články

TEP - Týnec n/S 5:4

publikováno 22.02.2015

Týnecký hrad padl na ČAFCe ....

V sobotu 21.února jsme dostali možnost na umělé trávě ČAFC Praha letos poprvé poměřit síly v přípravném utkání s Týncem n/S. V úvodních minutách se hrálo oboustranně opatrně a bez větších šancí. Až po pětadvaceti minutách využil Filip (naše rychlá externí posila) špatné rozehrávky Vašáka v brance Týnce. Zkušeně vyběhnutého gólmana přehodil a otevřel skóre. Poté se hra zrychlila a zatraktivnila. Ve 29.minutě se Týnecký Marvan, po hezké kombinační akci na kterou naše obrana nedokázala zareagovat, dostal do vápna. Proti jeho střele zblízka kterou zařídil vyrovnání, neměl Benák v naší svatyni, šanci. 5 minut před koncem poločasu poslal P. Škvor dlouhý pas k vápnu soupeře ke kopačkám Filipa. Ten pěknou střelou k tyči zvýšil na 2:1. Již o chvilku později si Škvor svůj centr zopakoval a v šestnáctce našel Průchu. Tomu se ale povedlo hlavou pouze orazítkovat břevno. Před poločasovým hvizdem potvrdil naší převahu Matoušek a díky jeho gólu jsme do šatny odcházeli s dvougólovým vedením. Po změně stran jsme týnecké nenechali nadechnout a už po čtyřech minutách to bylo díky gólům nejprve Hanky a poté Matouška 5:1. V tu chvíli nás ale nenapadlo, že teprve ten poslední gól bude vítězný. Naše hra totiž sice neztratila kvalitu, ale přišla o jiskru. Toho týnečtí využili už v 57.minutě. Dlouhý roh, který rozehrávali zprava, dopadl do vápna, odkud díky našemu laxnímu přístupu neměl Vašák, kterého v této části hry v brance vystřídal Vízner, problém překonat Benáka - 5:2. O 5 minut později byl Hniličkovi ve třetině hřiště odpískán faul za držení. Následný trestný kop uklidil mezi tři tyče hlavou Voldřich. Pak přišla Benákova pětiminutovka, kdy jsme jen díky jeho zákrokům neinkasovali znovu. Kapituloval až v 75.minutě před skvělou ránou Kamuljaka ze 30 metrů pod břevno – 5:4. Na tomto stavu se již skóre zastavilo. Opět jsme přidali a do další šance jsme se mi, ani Týnec již nedostali. Účelem tohoto přáteláku bylo nejen vyhrát, ale vyzkoušet si i mimo jiné pozměněné posty jednotlivých hráčů a začlenění nové posily Kuby Novotného do sestavy. Z tohoto hledisky byl zápas velmi úspěšný a celý tým si zaslouží pochvalu.                   >ursus<

Sestava: Benák – J.Boťa, Novotný, Stařecký, P.Škvor – Průcha, Hruška, Stareček, Kuchta – Matoušek, Filip         Střídal: Zeman, Hnilička, Hanka, Veselý

Branky: 2x Filip (25.,40.), 2x Matoušek (45.,49.), Hanka (47.)