Úvod » Články

Český Brod - Teplýšovice 6:1

publikováno 12.11.2014 (aktualizováno 14.12.2014)

Českobrodští nás ve druhém poločase rozložili jako lego ...

V našem posledním podzimním mistrovském představení jsme se předvedli v Českém Brodě. Zde jsme narazili na fotbalově nejkomplexnější tým naší skupiny, který sliboval kvalitní kopanou. Od úvodních minut se hrálo rychlé a fyzicky náročné utkání od brány k bráně s mírnou převahou domácích. Ta se projevila hlavně v útočné fázi. I když jsme ve středu hřiště mohly soupeři zdatně konkurovat, tak v útoku jsme byli nedůrazní a bezzubý. Proto první velká šance se naskytla domácím v 15.minutě. Na hranici naší šestnáctky se do míče opřel Liebelt, ale naštěstí mířil nad. Po půl hodině hry se Černý chopil nabídky k brejku a díky své rychlosti se dostal až k zakončení. Jeho střela ale skončila v rukavicích Stařeckého. O chvilku později se situace opakovala. Černý opět využil špatně postavené obrany, ale tentokrát zamířil pod břevno a tím otevřel skóre. Ve 34.minutě si Josef Boťa posunul hlavou míč za obranu a tím se dostal do brejku. Ve slibné pozici ale mířil vedle. Ve 41.minutě se do brejku dostal Hanzl, kterého stíhal Hanka. Ten v poslední chvíli odkryl prostor před vybíhajícím Stařeckým, který se ale ocitl těsně za hranicí šestnáctky. Protože nemohl použít ruce, tak si s ním Hanzl lehce poradil a do prázdné brány zvyšoval na 2:0. Po dvou minutách druhého poločasu jsme se dostali do pokutového území domácích. V následném závaru se nejlépe zorientoval Matoušek a upravil na 2:1. Z gólu jsme se ale neradovali dlouho. Ve 49.minutě se ke střele dostal Srnec. Jeho ránu Stařecký dokázal pouze vyrazit k Černému, který po zemi obnovil dvougólové vedení českobrodských. To pro nás bylo studená sprcha a od té chvíle na hřišti jednoznačně dominovali domácí. Naše hra ztratila řád a jednotlivý hráči zapomínali kde je jejich místo. V 53.minutě nás od dalšího gólu zachránil odkopem z brankové čáry Tomáš Boťa. O něco později Černý od levého rohu odcentroval do vápna ke Kohoutovy, který rozvlnil naší síť potřetí. Za dvě minuty si s naší obranou pohrál opět Kohout. Ve vápně si zády k bráně zpracoval míč a přímo z otočky poslal mezi naše tři tyče gól číslo pět. V 69.minutě Stěhule podcenil souboj na půli hřiště. Balón se okamžitě dostal před naší bránu. Hanka chtěl zabránit dorážce a odkopnout míč. Ten mu ale sklouzl po noze a tak se mu povedlo ukázkově zakončit do vlastní sítě. Zbytek utkání už domácí kontrolovali výsledek a skóre se již neměnilo. Za první poločas, kdy se hrál oboustranně kvalitní a líbivý fotbal pochvala. Za druhý ...

Sestava Teplýšovice: Stařecký (K) – Hanka, T.Boťa, Stěhule, Kuchta (51.Verner) – Průcha, Hruška, Zeman, J.Boťa (46“ Hnilička) – Matoušek, Stareček (46.Veselý)

Sestava Český Brod: Vymazal – Kliment, Kulhavý, Kohout, Černý, Svoboda, Skořepa, Hanzl, Šíma, Liebelt, Šeda – Matoušek, Srnec, Rezek, Stárek, Moucha

Branky: Matoušek (47.) – 2x Černý (32.49.), 2x Kohout (64.66.), Hanzl (41.), vlastní (69.)