Úvod » Články

Teplýšovice - Sázava 0:4

publikováno 02.11.2014

Co dodat! My jsme hráli fotbal a soupeř dával góly ....

První listopadový den jsme na domácím hřišti přivítali bezesporu kvalitního soupeře a lídra tabulky, Sázavu. Do utkání jsme vstoupili s odhodláním poprat se o body a na hřišti to bylo vidět. Od počátku se hrálo od vápna k vápnu s naší mírnou, ale viditelnou převahou. První naše velká šance přišla v 19.minutě. Hruška zatáhl míč napravo od branky hostů. Odtud poslal pěkný centr na Matouška u vzdálenější tyče. Toho v jasné gólovce ale vychytal Drahota chránící sázavskou svatyni. O minutu později hosté po ojedinělé akci, kdy se dostali až za úroveň našeho trestného území, vybojovali roh. Po jeho rozehrání se v chumlu před Stařeckým nejlépe zorientoval Dušek a poslal skláře do vedení. Ve 22.minutě vystihl Matoušek soupeřovu rozehrávku. Vyběhnuvšího Drahotu kličkou obešel, ale do jeho následné střely na prázdnou bránu stihl strčit nohu a odvrátit míč na roh vracející se Štěch. Roh nacentrovaný Průchou do vápna se nám mezi tři tyče nepodařilo umístit ani na tři dorážky. Druhé a poslední přímé ohrožení naší brány v této půli se hostům povedlo o minutu dále. Přetažený centr, který usměrňoval Pešta hlavou, ale skončil o dva metry vedle. Ve 36.minutě jsme na naší půli připravili sázavské o míč. Na tři dotyky jsme se prokombinovali za jejich vysunutou obranu čímž se Průcha dostal po straně do úniku. Na jeho centr od rohu ale Matoušek ve vápně o pár centimetrů nedosáhl. Ve 38.minutě zfauloval Albrecht J.Boťu 3 metry před vlastním trestným územím. Průchův trestňák ale zastavilo břevno. Do šaten jsme odcházeli s nahlodanou sebedůvěrou, že v zápase, který máme ve vlastní režii, opět doháníme gólovou ztrátu. Ve druhém dějství se na obrazu hry nic nezměnilo až do 51.minuty, kdy byl za druhou žlutou kartu vyloučen hostující Pešta. Toto ale spíše ublížilo nám, protože Sázava se díky vedení nemusela pouštět do útočení. Stáhla se do defenzivy a vyčkávala na možnost k brejkům v jednom nebo dvou hráčích. V 56.minutě hostující obránce zblokoval Kuchtovu střelu. Ta se odrazila zpět až za naší vysunutou obranu. To byl okamžik na který čekal Hrbek. V rychlém úniku se dostal k pravému rohu vápna. Odtud vymetl pavouky ve vzdálenějším horním rohu naší sítě – 0:2. V tu chvíli bylo po zápase. Hosté se zatáhly ještě více, začali kouskovat hru a natahovat čas (což jim nemůžeme vyčítat). Hra se přestěhovala na jejich půli a nám nezbylo než hrát vabank. Vzhledem ale k naší střelecké produktivitě bylo spíše otázkou, kolik uděláme chyb a kolik jich soupeř potrestá. To se stalo v 72. a 89. minutě. V prvním případě se do střeleckých statistik zaznamenal opět Dušek a ve druhém Bartoš. Za předvedený výkon se rozhodně stydět nemusíme a je to to, na čem bychom měli stavět dál. Co bychom měli zlepšit, je tragická střelecká produktivita. Díky té prohráváme, i když je dokážeme potrápit a odehrát minimálně vyrovnaný duel s týmy nad námi (výjimkou byli Říčany, kde jsme dostali regulérní nářez) a remizujeme s těmi na chvostu tabulky.           >ursus<

Sestava Teplýšovice: Stařecký (K) – Hanka, Tomáš Boťa, Kuchta (79.Jiří Škvor), Stareček – Průcha, Hruška, Pavel Škvor, Josef Boťa, Matoušek (72.Stěhule), Veselý (67.Hnilička)

Sestava Sázava: Drahota, Štěch, Albrecht, Procházka, Krajc, Nepraš, Hrbek, Doubrava, Dušek (K), Pešta, Bartoš – Drož, Bihari

Branky: Dušek 2x, Hrbek, Bartoš

ČK: Pešta