Úvod » Články

Teplýšovice - Kouřim 1:1

publikováno 12.10.2014

Kouřim nebyla silnější, ale byla nebezpečnější než jsme čekali ...

Druhou říjnovou sobotu jsme v Teplýšovicích přivítali soupeře z Kouřimi. Po výborném výkonu z minulého týdne u nás asi zřejmě přišlo podcenění protivníka, který se v tabulce nachází pod námi. Celý první poločas jsme odehráli s polštářem u ucha a probudit nás nedokázala ani sprcha z druhé minuty. Hosté, kteří hráli celý zápas pouze na rychlé brejky využily naší chyby na půlce. Míč se dostal na kopačky Dufka, který dokázal u levého rohu i z nevýhodné pozice zatočit balón do naší brány a překonat Stařeckého – 0:1. Už o 2 minuty později se naší další chybnou přihrávku rozhodl potrestat Pivoňka, naštěstí ale mířil vedle. V 11 minutě se situace opakovala. Špatná přihrávka na půli soupeře, po které následoval dlouhý pas za naší obranu, kde se míče ujmula dvojice Dufek – Charvát, která fotbalově o třídu převyšovala zbytek Kouřimi. Rychlé brejky této dvojky s jednou nebo maximálně dvěmi přihrávkami byli pro naší defenzivu smrtící. I tentokrát musel situaci zachraňovat Stařecký v bráně. Teprve ve 21. minutě přišla naše první šance. Do té doby jsme byly při zakončování bezzubí. Nyní poprvé sedl Průchovi míč pořádně na kopačku a ten vyslal z 20 metrů na branku hostů střelu gólových parametrů. Bělohlávek byl ale v bráně dobře postavený a se střelou si, i když na dvakrát, poradil. Ve 29. minutě se Průcha středem prokličkoval až do vápna. Tam ho obrana nechala trestuhodně volného. Díky tomu si míč připravil a proti jeho ráně neměl gólman šanci – 1:1. Ve 42 minutě přišel další nebezpečný útok hostů. Dufek poslal přihrávku od levého praporku do našeho vápna přesně na nohu nabíhajícího Charváta. Ten ale z výborné pozice přestřelil. Po změně stran jsme přeci jen začali hrát a dostali hosty pod tlak. Nejvíce z toho vytěžil v 57. minutě Průcha. Jeho rána ale pouze orazítkovala vzdálenější tyč. V 65. minutě přišla serie našich špatných přihrávek na půli hřiště. Pokaždé z toho bylo (díky výše jmenované dvojici) bezprostřední ohrožení naší brány. Naštěstí ale vždy dokázal včas zareagovat Tomáš Boťa, který poučen z prvního poločasu dokázal míč vytlačit do autu a jednou se předvedl hezkým zákrokem Stařecký. O 2 minuty dále se po kombinaci dostal ke střele Matoušek, ale Bělohlávek jeho šanci zlikvidoval. V 71. minutě opět přišla naše chyba v kombinaci. Po dlouhém míči a brejku Dufka a Charváta nás opět zachránil od pohromy Stařecký. V těchto minutách byla znát přítomnost Hrušky který naskočil do hry. Drželi jsme míč a hrálo se převážně na straně hostů. Z toho se do největší šance dostal nejprve v 81. minutě Stareček. Na hranici malého vápna mu přišla na nohu přihrávka, kterou ale ideálně netrefil a i z této slibné pozice zařízení přestřelil. Poté o 3 minuty později rozehrával Průcha zleva roh. Na jeho přetažený centr si naběhl hlavou Tomáš Boťa. Bohužel, jediné co skončilo v brance byl on sám. Míč se mezi tři tyče o pár centimetrů nevešel. Poslední velkou šanci hostů měl dvě minuty před koncem Charvát. Po dlouhém balónu se ocitl za naší obranou, která tentokrát zaspala a šel sám na bránu. Stařecký mu výběhem zmenšil úhel a povedlo se mu střelu lehce přizvednout. Díky tomu skončila nad. V posledních vteřinách se k zakončení z malého vápna ještě dostal Veselý. Jeho střela v přehuštěném prostoru ale příliš šancí na úspěch neměla. My jsme první dějství prospali a i když jsme v tom druhém měli jasnou převahu, tak gól jsme dát nedokázali. Soupeř oproti tomu mnoho fotbalu nepředvedl, ale jeho rychlé protiútoky (po našich chybách) byly pro naší bránu velmi nebezpečné. Z toho důvodu je rozdělení bodů za remízu spravedlivé.                    >ursus<

Sestava Teplýšovice: Stařecký (K) – Josef Boťa, Kuchta, Tomáš Boťa, Stěhule – Hnilička, Průcha, Stareček, Hanka (66. Hruška) – Matoušek, Veselý

Sestava Kouřim: Bělohlávek – Jirotka, Paclík, Marek Jesenovský, Bug – Štěpán Jasenovský (K), Cikán, Richter, Charvát – Dufek, Pivoňka

Branky: 2. Dufek – 29. Průcha

ŽK: Paclík