Úvod » Články

Posázavan Poříčí - Teplýšovice 3:2

publikováno 04.10.2014

Okresní derby zvedalo diváky ze sedaček ...

V sedmém podzimním kole nás v okresním derby čekalo Poříčí nad Sázavou. Hrálo se v intimním příšeří pouličního osvětlení poříčského hřiště, které svádělo k poklidnému duelu bez vzrušivějších okamžiků. Zdání ale klame a od první minuty se hrálo vypjaté utkání plné soubojů i hezkých fotbalových akcí. V úvodních minutách jsme se dostali pod tlak domácích, kteří hráli výborně technicky i pozičně. Po čtyřech minutách ale udělali chybu v rozehrávce autu na vlastní půli. Poříčský bek poslal míč směrem k vápnu, kde byl pouze náš Matoušek. Ten vypálil a orazítkoval vnitřek pravé tyče, od které se balón odrazil za brankovou čáru a tím nás poslal do vedení. V dalších minutách se hrálo od vápna k vápnu. Domácí se k zakončení dostávali častěji, ale žádné z nich nemohlo Stařeckého v bráně rozhodit. Pouze jednou se do jasné gólovky dostal Brabenec, ale jeho šanci náš gólman zlikvidoval. Ve 42. minutě naše obrana nezareagovala na nabíhajícího Janků do šestnáctky a ten po přihrávce v klidu vyrovnal skóre. V závěrečné minutě prvního poločasu propadl v souboji s Brabencem u levé lajny Průcha. Ten dovezl míč až k rohovému praporku, odkud centrem našel hlavu Janků u vzdálenější tyče. Díky tomu jsme do šaten odcházeli s jednogólovou ztrátou – 1:2. 11 minut po změně stran rozehrával Průcha zleva z 20 metrů po faulu trestňák. Míč poslal do malého vápna, kde zazmatkovala defenzíva domácích a lehkou tečí sama zařídila vyrovnání na 2:2. O 3 minuty později ve snaze o přerušení hry fauloval Matoušek asi 30 metrů před naší svatyní. Brabenec, který trestný kop rozehrával, vyslal na naší bránu pěknou střelu, kterou Stařecký vyrazil před sebe. Od gólu z následné dorážky nás zachránil Stěhulův obličej, který schytal plný zásah. V 68. minutě se po rychlé akci dostal před naší bránu opět Janků. Vybíhajícího Stařečka zkušeně přehodil a svým hattrickem opět poslal domácí do vedení. O chvilku později měli domácí po závaru před naší bránou další šanci, ale ke gólu jim nepomohli ani dvě dorážky. Po této akci se Tomáš Boťa přesunul na hrot a ve snaze uhrát cenný bod jsme se soustředili pouze na útok. V této chvíli jsme již unavené poříčské přehrávali. Největší šance z toho vyplynula, když T.Boťa napřáhl z pětadvaceti metrů. Jeho dělovku ale obrana stihla tečovat na roh. Závěr utkání sice zvedal i diváky ze sedaček, ale žádný gól již nepřinesl. I přes prohru si celý TÝM zaslouží pochvalu. O kvalitě soupeře, který se proti nám tentokrát postavil svědčí fakt, že 2/3 hráčů Posázavanu hraje v Benešově dorosteneckou ligu. Proto je i tento výsledek úspěchem.                                                        >ursus<

Sestava Teplýšovice: Stařecký (K) – J.Boťa, Kuchta, T.Boťa, Stěhule – Hnilička (46.Zeman), Hruška, Stareček (70.Svatek), Průcha – Matoušek, Veselý (46.Hanka)

Sestava Poříčí: Khol – Petrášek (56.Samko), Janků (75“Kulhavý), Brabenec, D.Šach (56.Vlček), Vavrek, Hýbek, Kopecký, Souček, M.Šach, Maršoun

Branky: Matoušek, vlastní – 3x Janků

ŽK: T.Boťa, Hanka - Samko