Úvod » Články

Horní Bučice - Teplýšovice 1:2

publikováno 21.09.2014 (aktualizováno 23.09.2014)

Fotbal v Bučicích diváky bavil ...

Třetí zářijovou sobotu jsme zajížděli na trávník Dynama Horní Bučice. Od první minuty se hrála atraktivní kopaná po celé ploše hřiště. Po úvodních oťukávacích minutách jsme měli sice míč v držení o něco častěji než domácí, ale k jednoznačné gólové šanci to nevedlo. Výjimkou byla 8.minuta když Veselý poslal od pravého rohu vysoký míč do malého vápna kde se pokusil zakončit Stareček. Jeho střelu ale brankář vyrazil na roh. Naproti tomu se Dynamu dařilo za naší obranu posílat kolmice s přesným načasováním, což nám dělalo problémy. Vždy nás ale podržela defenzíva a Stařecký v bráně. Do jasné gólovky se ale také nedostali. Až ve 37.minutě rozehrával Stěhule od půle trestňák. Balón poslal nalevo od brány, odkud ho Průcha vrátil zpět do vápna na nabíhajícího Starečka. Ten lehkým sklepnutím otevřel skóre a do kabin jsme odcházeli s jednobrankovým náskokem. Po změně stran si začala svou daň vybírat únava, kterou toto fyzicky náročné utkání přineslo. Začali přicházet chyby, díky kterým se oba týmy dostávali častěji do zakončení. V úvodu jsme domácí zatlačili před jejich bránu. Z toho jsme po faulech vytěžili dva trestné kopy z 20 metrů. První poslal Hruška nad a při druhém Průcha skvěle vystihl špatně postavenou zeď a poslal Hrušku do brejku. Ten ale netrefil zařízení a míč skončil vedle. V 62.minutě bučický útočník vystihl Kuchtovu rozehrávku a vypravil se sám před naší bránu, kterou ale přestřelil. O 3 minuty později nás domácí ohrožovali z rohového kopu. Svou šanci ale nevyužili. Nedáš-dostaneš. V té samé minutě se dostal do brejku Průcha. Prošel přes obranu a proti jeho střele neměl gólman šanci - 2:0. V 71.minutě se do podobné situace dostal Veselý. Neměl komu přihrát, tak se pustil proti třem obráncům, což mu nevyšlo. Ztráty míče využili bučičtí k založení rychlého protiútoku, který skončil až Stařeckého zákrokem. O chvíli dále se po kombinaci dostal ke střele Stareček. Tu brankář vyrazil přímo k Hruškovi, který se ale mezi tři tyče netrefil. V 79.minutě se Kuchta dopustil faulu ve vlastní šestnáctce za což si vysloužil žlutou kartu. K nařízené penaltě se postavil Novák a nemýlil se – 2:1. To dalo domácím opět šanci na lepší výsledek. Toho se málem dočkali v 86.minutě. Naše obrana chtěla protivníka nachytat do ofsajdové pasti. To se jim ale nepovedlo a jen díky skvělému zákroku Stařeckého jsme si mohli domů odvést plný počet bodů. Za výkon a tempo v jakém toto utkání odbojovali si všichni do jednoho jednoznačně zaslouží pochvalu.                   >ursus<

Jak to viděl kapitán: K tomuto zápasu není co dodat snad jen to, že vám všem děkuji za odvedený výkon a za přístup k tomuto zápasu, s jakým jste do něho vstoupili a odvedli každý v něm zase konečně 100% výkon. A co je nejdůležitější, hráli jsme po dlouhé době opět fotbal, za který se nemusíme stydět. Hlavně oproti předchozím zápasům jsme zase hráli jako TÝM a ne každý sám za sebe jako dřív. Tak snad nám to takhle vydrží i dál ;) :)

Sestava: Stařecký (C) – Boťa J., Kuchta, Boťa T., Stěhule – Průcha, Stareček, Hruška, Hnilička – Hanka, Veselý

Branky: 37.Stareček, 65.Průcha – 79.Novák

ŽK: Boťa T., Kuchta