Úvod » Články

Teplýšovice - Mnichovice 2:0

publikováno 14.09.2014 (aktualizováno 23.09.2014)

Tři body máme a historie se naštěstí pro nás neptá .....

Ve čtvrtém podzimním kole jsme na domácím hřišti přivítali Mnichovice, které přijeli s pouhými devíti hráči. Mělo se jednat o jasnou záležitost, ale opak byl pravdou. Zatím co my jsme předváděli další tragický výkon, tak soupeř se ukázal jako houževnatý bojovník, který nic zadarmo nedá. Za celou první půli se nám nepodařilo vážněji ohrozit branku hostí, ale málem jsme sami inkasovali v 18.minutě. Zeman na půlce zfauloval pronikajícího mnichovického hráče, za což si vysloužil žlutou kartu. Rozehraný trestný kop měl být centrem do naší šestnáctky, jenže propadl přes všechny obránce i útočníky a k našemu štěstí ho zastavila tyč. Největší problémy si soupeř způsobil sám, když se mu během dvou minut zranili dva hráči. Nejprve ve 26. minutě špatně došlápl Kuchař a ozvalo se mu již poraněné koleno a o něco později musel být ze čarou s naraženým nosem ošetřován Ryjáček, který se srazil s Drážkem v bráně. Oba nakonec naštěstí mohli utkání dohrát. Skóre jsme otevřeli až po změně stran. Ve 49. minutě se mnichovičtí dopustili faulu v šestnáctce na Matouška. K nařízené penaltě se postavil Boťa, který poslal balón na opačnou stranu brány, než kam plachtil Drážek – 1:0.  O 2 minuty dále rozehrával Průcha roh. Bohužel jeho povedený centr na zadní tyč Zeman ani Stareček natrefili. V 57. minutě se po kombinaci na půli soupeře dostal ke střele Zeman. Jeho ránu pod břevno ale Drážek vytáhl. Pak přišli dvě obrovské šance hostů. Nejprve v 69. minutě utekl po levé straně Doležal. Z úrovně velkého vápna vyslal nádherou střelu, která se naštěstí pro nás odrazila od vzdálenější tyče zpět do hřiště. O pět minut později poslal Bakos toho samého hráče chybnou rozehrávkou do brejku. Tentokrát se blýskl Stařecký, který svým výběhem tuto šanci zlikvidoval. V 74. minutě se po kombinaci dostal do vápna sám před gólmana Veselý. Ze stran dotírající obránci ho připravili o klid a jeho střela skončila těsně vedle levé tyče. V 81. minutě rozehrával Průcha od pravého rohu trestňák. Svou střelou, která směřovala ke vzdálenější tyči, protáhl Drážka, který gólu zabránil. O minutu později dostal Matoušek přesně načasovanou přihrávku za obranu. Na jeho brejk nestačili mnichovičtí zareagovat a tak se dostal sám až do šestnáctky. Vyběhnuvšímu Drážkovy zahrál na housličky a upravil výsledek na 2:0. Minutu před koncem dal Průcha ještě jednou vyniknout Drážkovi, když zlikvidoval jeho střelu z rychlého protiútoku. I přes šance, kterých ve druhé půli přibylo, se na naší hře mnoho nezměnilo. Jestli si někdo zaslouží pochvalu za předvedený výkon, tak si sportovně musíme přiznat, že to je soupeř.

Jak to viděl kapitán: K tomuto zápasu je škoda slov, i přesto že jsme vyhráli (výkonově nezaslouženě). Tak i tak se není čím chlubit, protože to co jsme předváděli to nebyl fotbal, ale antifotbal, neboť každý si dělá co chce a nikdo neposlouchá a nedělá to co má a takhle to prostě nepůjde. Fotbal se hraje totiž ve více lidech než jen v jednom člověku. Každý by si to měl uvědomit a začít fungovat jako TÝM!!!!

Sestava Teplýšovice: Stařecký(C) – Boťa J., Kuchta, Bakos, Stěhule (46“Hnilička) – Průcha, Hruška, Zeman (68“ Veselý), Hanka – Matoušek (79“Škvor J.), Stareček

Sestava Mnichovice: Drážek – Holan, Urbánek, Kuchař, Ryjáček, Zlotkowski, Kotland, Doležal, Kuchař

Branky: Boťa (49“ PK), Matoušek (82“)

ŽK: Zeman – Kuchař, Doležal

Rozhodčí: Kovář Otto