Úvod » Články

Tupadly - Teplýšovice 1:1

publikováno 24.08.2014

Přestože jsme v Tupadlech dali dva góly, tak jsme se rozešli smírně 1:1 .....

První mistrovské utkání jsme jeli odehrát na trávník nováčka této soutěže, do Tupadel. Vývoj utkání přesně kopíroval minulý přátelský zápas v Kunicích. Do zápasu jsme nastoupily příliš ustrašeně. Opět jsme se utápěli ve vlastních kličkách a v mnoha přihrávkách bez snahy přenést hru do volného prostoru. Tupadelští naopak hráli jednoduše na pár přihrávek a rychlý přechod do útoku. K prvnímu velkému ohrožení naší brány došlo v 8. minutě. Hruška přišel na polovině soupeře o míč. Ten se okamžitě dlouhým pasem dostal za naší obranu a dva tupadelští útočníci se ocitli v brejku samy před Stařeckým v bráně. Ten první střelu bravurním zákrokem vyrazil a následná dorážka naštěstí skončila v bezpečné vzdálenosti  vedle brány. V 18. minutě se domácí Pipek dostal z pravé strany před naše pokutové území do kterého poslal prudký centr. Do jeho dráhy se ve snaze o odkop dostal Jakub Stěhule od kterého se míč nešťastně odrazil mezi tři tyče. Vedení domácích 1:0 s naší hrou nic neprovedlo a stále jsme tahali za kratší konec. O 6 minut později se soupeř opět proháněl v naší šestnáctce. Přešel přes tři naše obránce a od dalšího gólu nás zachránila jen jeho nepřesnost. Jediná naše velká šance prvníhu poločasu přišla ve 35. minutě. J.Boťa rozehrával trestňák z pravé strany ze 30 metrů. Poslal míč ke vzdálenější tyči na volného nabíhajícího P.Škvora. Pro toho byl ale balón o něco delší a v ne úplně ideální pozici netrefil bránu. Po změně stran dostala naše hra jiný náboj a začali jsme domácím šlapat na paty. Už ve 49. minutě vyslal Hanka ze 20 metrů na domácího gólmana prudkou střelu. Ten míč sice vyrazil, ale jen k nabíhajícímu Veselému, který nezazmatkoval, uklidil ho po zemi přesně vedle tyče a tím zařídil vyrovnání na 1:1. O chvíli později si Boťa se Škvorem dali repete z 35. minuty. Jen Škvor tentokrát zakončoval hlavou, ale bohužel opět vedle. V 61. minutě se Boťa pokoušel hlavou do sítě dostat míč, který poslal z rohu do brankoviště Průcha. Trefit zařízení se mu ale o kousek nepovedlo. Zato domácí se po výkopu dostali do rychlého brejku a nás zachránila pouze dobře postavená tyč. Poslední šanci utkání si vypracoval P.Škvor dvě minuty před koncem. Utekl po pravé straně a ze slibného úhlu zakončoval. Jeho ránu ale zlikvidoval brankář.

Jak to viděl kapitán: ...

Do našeho prvního mistrovského utkání jsme vstoupili opět špatně, prospaná první půle byla plná nepřesností a našich chyb. Nebyli jsme schopni si pořádně přihrát a založit si tak nějaký útok. Proto měl ze hry více náš soupeř. Za obdrženou branku jsme si mohli sami. Po chybě ve středu hřiště se do útoku dostali domácí hráči a nešťstným vlastním gólem jednoho z našich hráčů se dostali do vedení. Snad jedinou vyloženou šanci v prvním poločase jsem bohužel neproměnil a stav byl po první půlce více příznivý pro Tupadly. O přestávce jsme se ale dokázali nabudit a do druhého poločasu jsme vstoupili úplně jinak. Jednoduchou kombinační hrou jsme soupeře přehrávali a začali si vytvářet šance. Po jedné z nich dal Veselý gól a zařídil tak alespoň remízu. V závěru jsme ještě chtěli zápas strhnout na naší stranu, ale to už se bohužel nepovedlo. Na závěr chci pochválit celý tým a poděkovat jim za druhý poločas, do kterého dali všechno.

Sestava: Stařecký – J.Boťa, Stěhule, Rabiňák (72“Hnilička), Kuchta – Průcha, Stareček (46“Bakos), Hruška, P.Škvor(C) – Matoušek (46“Veselý), Hanka

Branky: Veselý (49“)

ŽK: Hnilička