Úvod » Články

Kunice - Teplýšovice 4:1

publikováno 22.08.2014 (aktualizováno 24.08.2014)

Prováhaný první poločas a nervózní závěr nás připravil o lepší výsledek ...

Poslední přípravné utkání před ostrým startem jsme jeli odehrát do krajských Kunic. Od prvních vteřin bylo jasné, že nás přivítal úplně jiný soupeř než v neděli v Bílkovicích.  Jeho převaha se projevila už ve druhé minutě, když kunický útočník dovezl míč přes naší obranu i gólmana až mezi tři tyče. Tato studená sprcha hned v úvodu na kvalitě naší hry nepřidala. Zatím co soupeř zkracoval hru, presoval nás již při rozehrávce a nebál se využívat ať rychlými přihrávkami nebo dlouhými centry celou šíři hřiště, tak my jsme byli pravý opak. Vše nám trvalo příliš dlouho, topili jsme se ve vlastních kličkách a často jsme přicházeli o míč díky mnoho přihrávkám na malém prostoru, místo abychom přenesli hru do volnějšího prostoru. Před domácí svatyni jsme se dostávali jen výjimečně. Do velké šance se dostal ve 14. minutě Matoušek, který unikl po levé straně a z dvaceti metrů vyslal povedenou ránu. Bohužel se mu nepovedlo trefit zařízení. O něco později se do slibné střelecké pozice dostal Veselý. K zakončení se ale nedostal, protože prováhal tu správnou chvíli a dostal se do presu dvou obránců, kteří mu další pokus znemožnili. Domácí měli šancí více, ale tady bylo štěstí a dobře postavená brána na naší straně. Jednu z velkých šancí měli domácí v 19. minutě po faulu Stařeckého na hranici pokutového území. Nařízený trestný kop skvělým zákrokem Benák vytěsnil na tyč. K odraženému míči se nikým nerušen dostal soupeř, ale z pěti metrů pouze dokázal prázdnou bránu přestřelit. Po změně stran se naše hra o mnoho zlepšila a začali jsme být Kunicím rovnocenným soupeřem. Vypracovali jsme si i několik slibných šancí, do kterých se dostal Matoušek a Průcha. Bohužel bez gólového efektu. Až v 64. minutě se mimo bránu a skoro v nulovém úhlu dostal k míči Boťa. Přesto se rozhodl zakončit ke vzdálenější tyči, od které se balón odrazil za brankovou čáru a tím srovnal na 1:1. Soupeř tento vývoj, zvláště po první půli, nečekal. Utkání začalo být oboustranně vyhecované, na což jsme doplatili my. Hráči se přestali soustředit na své povinnosti na hřišti a polevili v koncentraci. Toho Kunice využili v 74. minutě, když po pěkné akci na jeden dotek přidali na své konto druhý gól. O pět minut později jsme inkasovali znovu. Kunický útočník si vystřihl sólo přes naší zálohu až na hranici šestnáctky. Tam se zbavil naší obrany přihrávkou doleva na nabíhajícího spoluhráče, který pohotově vyslal balon ke vzdálenější tyči. Dvořák v bráně se sice natáhl, ale míč mu proklouzl pod rukou. V 88. minutě si kuničtí poslali přihrávku křížem přes naše velké vápno. V cestě stáli tři naši hráči, ale asi se nedokázali dohodnout, kdo si kopne a výsledkem byl čtvrtý gól v naší síti.

Sestava: Benák, Dvořák – Boťa J., Stařecký, Rabiňák, Kuchta, Průcha, Stěhule, Hanka, Veselý, Hnilička, Matoušek, Verner, Bakos

Branky: Boťa J. (64“)