Úvod » Články

Bílkovice - Teplýšovice 0:13

publikováno 17.08.2014

V Bílkovicích na hřišti se střílelo jak v nedalekém lomu ...

Třetí přátelské utkání jsme jeli odehrát na trávník okresních Bílkovic. Od počátku byla patrná naše převaha a pouze dobře postavená brána domácích bránila otevření skóre. První srovnal mířidla ve 21.minutě Stareček, když dorážel mezi tři tyče Průchovu ránu z levé strany, kterou gólman pouze vyrazil přímo před sebe. O 2 minuty později si Matoušek na hranici pokutového území zpracovával ze vzduchu míč, ke kterému se nakonec dostal Hruška a pohotovou střelou zvýšil na 2:0. Po půl hodině hry se na sólový únik vydal po pravé straně Hanka. Míč dovezl až před bránu a na rozdíl od podobných předcházejících situací se místo přihrávky tentokrát rozhodl pro střelu, což se mu vyplatilo. 3:0. Ve 38.minutě dostal Verner pěknou přihrávku do vápna zprava od Stařeckého, který se v bráně vyměnil s Benákem. Šanci nezahodil a zvýšil na 4:0. S tímto výsledkem jsme i odcházeli do kabin. Po změně stran trvalo pouhé 3 minuty než jsme se prosadili znovu. Průchovy perfektně sedla na kopačku zpětná přihrávka a ze třiceti metrů poslal míč pod břevno. O chvilku dále rozehrával Průcha zleva roh. Jeho načechraný míč našel u vzdálenější tyče neomylně hlavou Boťa a mohli jsme se radovat pošesté. V 54.minutě si Matoušek vystřihl středem sólo až před brankáře. Ten ho na poprvé vychytal, ale na následnou dorážku už nedosáhl a bylo to 7:0. V 62.minutě našel Hanka centrem od pravého rohu neobsazeného Matouška ve vápně a ten upravil skóre na 8:0. O 10 minut později si to oba zopakovali. Matoušek ale tentokrát trefil pouze gólmana, který míč dokázal vyrazit. Ale jen k nohám Hniličky, který rozvlnil síť podeváté. V 75.minutě se v jasné gólovce ocitl Hanka. Bohužel ale z malého vápna dokázal pouze sestřelit letadlo někde vysoko. V této chvíli byli domácí již naprosto odevzdaní o čemž svědčí i dva góly Hrušky během jedné minuty, když se dokázal prokličkovat až za gólmana přímo do brány. Poslední dvě branky Matouška, kterými si upravil své osobní skóre na 5, už byly pouze pověstnou třešničkou. Hodnotit výkon mužstva po výhře 13:0 nemá smysl. Jak na tom opravdu jsme se ukáže již ve středu v Kunicích. Soupeř si zaslouží dík a uznání, že přijal naší výzvu a že nás nechal si zahrát na pěkném bílkovickém hřišti.

Sestava: Stařecký, Benák, Dvořák – Boťa J., Stěhule (C), Rabiňák, Kuchta, Průcha, Stareček, Hruška, Hnilička, Hanka, Vágner, Schläfer, Matoušek

Branky: 4x Matoušek (54,62,84,88“), 3x Hruška (23,80,81“), Stareček (21“), Hanka (31“), Vágner (38“), Průcha (48“), Boťa (50“), Hnilička (72“)