Úvod » Články

Teplýšovice - Týnec n/S 9:0

publikováno 18.05.2014

Bojovníci zpod týneckého hradu si v Teplýšovicích vylámali zuby ...

Dvě kola před koncem sezóny jsme v Teplýšovicích přivítali Týnec n/S. Na podmáčeném trávníku neměl v úvodních minutách nikdo převahu a hra se přelévala ze strany na stranu. První gólovku měli v 7. minutě hosté. Rabiňák zkazil rozehrávku a „namazal“ protihráči přesně do běhu. Naši beci namísto důrazu v obraně od něj odstoupili a nechali ho zakončit. Naštěstí skvěle zasáhl Khol v bráně. O dvě minuty později si sólový únik vystřihl Vošický, ale tentokrát ještě mířil vedle. Ve 13. minutě se odrazil míč z vápna hostí k Rabiňákovi. Ten poslal dělovku k tyči, ale gólman Týnce nezaváhal. Po čtvrthodině hry si sólo z pravé strany zopakoval Vošický a tentokrát míč umístil přesně k levé tyči. 1:0. Ve 26. minutě dostal Škvor křižnou přihrávku zprava. Balón hned přistrčil ke středu přesně na nohu nabíhajícího Průchy, který ránou, která se otřela o vnitřní stranu vzdálenější tyče zvýšil skóre na 2:0. Před koncem poločasu rozehrávali po faulu hosté asi 25 metrů před naší bránou. Málem mohli měnit skóre, když poslali míč přímo do brány. Tam byl sice připravený Khol, ale balón těsně před ním skočil a na zrádném terénu změnil směr. Naštěstí mimo tři tyče. I přes dvoubrankové vedení byla naše hra nesoustředěná a postrádala jiskru. Tu o poločasové přestávce v kabině malým proslovem zažehl trenér a na trávníku to po výměně stran bylo znát. Na hřišti jsme začali dominovat a diktovali jsme tempo hry. Už po čtyřech minutách našel centrem zprava Hnilička Škvora v malém vápně. Ten ale hlavou trefil pouze šibenici. O chviličku později vhazoval za půlkou zleva Lacina aut. Míč poslal na střed Zemanovi. Ten ho posunul dále doprava k volnému Vošickému, který upravil skóre na 3:0. Ve 43. minutě jsme se usídlili u vápna hostí. Zmatku v řadách týnecké obrany využil Zeman a krásnou střelou z 20 metrů zvýšil na 4:0. Ve 47. minutě si naběhl na centr zprava Průcha. Šel do souboje s brankářem, který byl u míče o něco později. Jejich vzájemný střet byl ohodnocen penaltou, kterou s přehledem proměnil Zeman. 5:0. O chvilku dále se situace opakovala. Tentokrát se ale Průcha rozhodl zakončit hlavou a stav se opět měnil na 6:0. V 61. minutě využil rozhozené obrany už tak zdecimovaného soupeře Vošický a vsítil sedmý gól. O dvě minuty později orazítkoval Rabiňák tyč. Odražený míč mezi tři tyče uklidil Lacina. V 65. minutě po přihrávce od Průchy, završil svým čtvrtým gólem, konečný účet na 9:0 Vošický.

Sestava: Khol – Lacina, Schlafer, Rabiňák, Svatek – Průcha, Zeman, Hnilička, Kovář – Škvor, Vošický

Branky: 4x Vošický (15,40,61,65“), 2x Průcha (26,49“), 2x Zeman (43,PK48“), Lacina (63“)